Ilu kosmetyków potrzebujesz, by się umalować?

Okazuje się, że niewielu. Nie musisz nakładać tzw. tapety, żeby ładnie wyglądać. Poza tym naturalny wygląd jest zawsze w modzie, a make up – no make up zwraca uwagę bardziej niż mocno pomalowane oczy lub usta. Do zrobienia perfekcyjnego i jednocześnie delikatnego makijażu użyj kosmetyków wielofunkcyjnych.

Koloryt skóry twarzy wyrównasz, używając kremu BB.

Kosmetyk nie tylko kamufluje krostki, przebarwienia lub popękane naczynia krwionośne. Posiada również właściwości nawilżające i przeciwsłoneczne. Krem BB może zastąpić aż trzy kosmetyki: podkład, krem z filtrem UVA/UVB oraz krem nawilżający.

Pudrem lub różem w kilku odcieniach pomaluj kości policzkowe lub powieki. Jasnoróżowym odcieniem zaakcentujesz policzki, ciemnym odcieniem pudru zastąpisz bronzer. Wewnętrzne kąciki oczu i łuk brwiowy pomaluj najjaśniejszym odcieniem kosmetyku, pozostałych możesz użyć jako cienie do powiek.

Ochronna pomadka do ust doskonale zastąpi kolorową szminkę i podkreśli twój naturalny kolor warg. Pomadka powinna zawierać filtr przeciwsłoneczny, nawilżające olejki, witaminy (np. witaminę E, która wygładza i odmładza), masło Shea, roślinne ekstrakty.

Tusz do rzęs powinien zawierać składniki odżywcze, wzmacniające i regenerujące. Zadbaj nie tylko o kolor, ale też o zdrowie rzęs. Maskara o takich właściwościach może zawierać między innymi wosk pszczeli, keratynę, witaminy, lanolinę. Tusz do rzęs nie powinien podrażniać skóry powiek i oczu.

Do podkreślenia kształtu brwi i narysowania kreski na powiekach użyj ciemnego ołówka. Odcień dobierz do koloru włosów i karnacji. Kredką zagęścisz brwi, jeśli narysujesz na skórze krótkie kreski imitujące włoski.