Aplikowanie podkładu - krok po kroku

Pędzlem, palcem, wklepać, rozetrzeć, z kremem, czy bez kremu? Która z nas nie ma takich problemów podczas aplikowania podkładu? Wystarczy poznać kilka urodowych sztuczek, żeby profesjonalnie wykonać makijaż.

Po pierwsze pielęgnacja.

Żaden podkład nie będzie ładnie wyglądał na zaniedbanej twarzy. Jeżeli wykonujesz makijaż do pracy lub szkoły (tzw. dzienny makijaż), odśwież cerę lekkim tonikiem, wklep krem nawilżający (zrób to koniecznie zimą) i spryskaj wodą termalną tuż przed nałożeniem podkładu. Kiedy kosmetyki się wchłoną, zaaplikuj podkład. Jeżeli robisz makijaż wieczorowy, zrób dokładny demakijaż. Nigdy nie poprawiaj na siłę makijażu, który nosiłaś w ciągu dnia – będzie to wyglądało brzydko, a skórę pokryjesz niepotrzebnymi warstwami kosmetyków. Następnie oczyść twarz tonikiem, zrób peeling i nałóż maseczkę. Przed nałożeniem podkładu, wklep krem nawilżający lub posmaruj cerę oliwką.

Jak nałożyć podkład latem?

Najpierw na twarz zaaplikuj krem nawilżający, a potem krem z wysokim filtrem. Potem przystąp do zrobienia makijażu. Jeżeli obawiasz się, że krem podkreśli twoje suche skórki, zrób peeling. To powinno wygładzić skórę i ułatwić naniesienie kosmetyków. Krem z filtrem przeciwsłonecznym nakładaj tak, jak opisano w instrukcji. Właściwa aplikacja powinna zapobiec pojawianiu się suchych skórek i bieleniu twarzy (choć każdy krem z filtrem bieli skórę twarzy). Niektóre kosmetyki chroniące przed słońcem mogą być używane jako baza pod makijaż.

Pora na nakładanie podkładu.

Na wierzchnią część dłoni wyciśnij niewielką ilość kosmetyku. Na tej części ciała szybko ogrzeje się i będzie ci lepiej umalować się. Podkład można aplikować palcami, gąbeczką lub pędzlem. Wszystkie sposoby są dobre i tylko od ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Oczywiście nie każdy podkład nałożyć można konkretnym akcesorium – jest to uzależnione od konsystencji tego pierwszego. Delikatnie wklep podkład w twarz. Jeżeli chcesz uzyskać efekt mocniejszego krycia, stopniowo dokładaj kolejne warstwy. Użyj korektora wtedy, kiedy musisz zamaskować przebarwienia, krostki lub cienie pod oczami. Makijaż utrwal pudrem transparentnym, który dostosuje się do kolorytu cery i odcienia podkładu.