Czym są lakiery peel off?

Która z nas lubi zmywać paznokcie? Chyba zdecydowana mniejszość. Najwięcej czasu pochłania usuwanie lakieru z brokatem i lakieru hybrydowego. I ten nieznośny zapach zmywacza… Jeżeli nie chcesz dłużej męczyć się z manicure, wypróbuj lakiery peel off.

Lakiery peel off – co to takiego?

Lakiery peel off to lakiery podkładowe. Położone na paznokcie, oddzielają lakier z brokatem od płytki. W ten sposób o wiele łatwiej jest je usunąć. Bazę należy nakładać na odtłuszczoną, czystą i wypolerowaną płytkę paznokcia. Kiedy wyschnie, nanieść można kolorowy lakier. Po kilku dniach (o tym czasie informuje zazwyczaj producent) należy oczyścić paznokcie z lakieru. Jak to zrobić? Wystarczy podważyć bazę cienkim przedmiotem, np. drewnianym patyczkiem do odsuwania skórek. Baza wraz z brokatowym lakierem zejdzie bez problemów. Resztki trzeba usunąć zmywaczem. Na koniec można nawilżyć skórki, płytkę paznokcia i dłonie.

Inne rodzaje lakierów peel off.

Oprócz lakierów podkładowych typu peel off są również inne, ułatwiające usuwanie tego, co położyłyśmy na paznokcie. Chodzi tu o lakiery hybrydowe peel off. Aplikuje się je w podobny sposób co lakiery podkładowe; podobnie się je zdejmuje. Jednak czas, przez jaki lakiery hybrydowe peel off mogą pozostać na paznokciach jest dłuższy niż w przypadku bazowych lakierów (czas ten wydłuża się do kilkunastu dni). Przed pomalowaniem paznokci należy odtłuścić i wypolerować płytkę. Do przyspieszania schnięcia lakieru wykorzystuje się lampę UV.

Manicure – przydatne informacje.

Przed położeniem lakierów peel off hybrydowych lub podkładowych nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu paznokci. Przytnijmy i spiłujmy płytkę do pożądanych przez nas rozmiarów. Następnie odtłuśćmy i wypolerujmy wierzch płytki oraz odsuńmy skórki. Dopiero teraz możemy pomalować pazurki.