Najlepsza odżywka do rzęs. Czym kierować się przy wyborze?

Jest wiele wyznaczników, które wskazują, że to właśnie najlepsza odżywka do rzęs. Zaliczyć do nich można między innymi działanie, skuteczność, cenę, metodę aplikacji, długość kuracji. Czy znajdzie się idealna do rzęs?

Jak powinna działać najlepsza odżywka do rzęs?

Szybko, skutecznie i efektownie. Szybko, bo w przypadku niektórych odżywek już po dwóch tygodniach można zauważyć pierwsze efekty. Skutecznie, bo powinna robić z rzęsami dokładnie to, co obiecywał producent. I efektownie, bo pod koniec kuracji rzęsy mogą podwoić swoją długość i wyglądać jak sztuczne. Oczywiście wszędzie znajdzie się jakieś „ale”.

Nie każda odżywka do rzęs będzie działała szybko. Po pierwsze, dlatego że może być po prostu niedobra. Po drugie, nie każda odżywka do rzęs będzie działała tak samo na każdą osobę. Jedni odczują korzyści wcześniej, drudzy później. Po trzecie, producenci odżywek różnie rozumieją słowo „szybko”. Dla jednych oznacza to dwa tygodnie, dla drugich – miesiąc. A co to oznacza dla nas?

Najlepsza odżywka do rzęs działa skutecznie. Czyli właściwie jak?

Powinna wydłużać, zagęszczać, regenerować i nawilżać. Niestety zdarzają się i takie odżywki, które z rzęsami nie robią nic. A w dodatku powodują podrażnienia. Są też odżywki do rzęs, które działają tylko połowicznie. Co to oznacza? Odżywkę kupujemy z nadzieją, że wydłuży i zagęści nasze rzęsy. Tymczasem robi zupełnie coś innego, bo na przykład nawilża i regeneruje (oczywiście nic w tym złego, aby nasze rzęsy były mocne i zdrowe). A chyba nie tego spodziewaliśmy się po odżywce do rzęs?

Z efektownością też nie jest najlepiej. Są odżywki do rzęs, które działają naprawdę spektakularnie. Potrafią tak wydłużyć rzęsy, że potem musimy podwijać je na zalotce lub układać podkręcającymi tuszami. Ale są też i takie odżywki, które z efektownym (i efektywnym też) działaniem mają niewiele wspólnego. Lepszy rezultat dałoby malowanie rzęs olejkiem rycynowym.

Jaka jeszcze powinna być najlepsza odżywka do rzęs?

Po pierwsze aplikacja powinna być łatwa. Po drugie, powinna zawierać bezpieczne składniki. Łatwa aplikacja, czyli jaka? Odżywki do rzęs wyposażone są w pędzelek. Maluje się nim kreskę przy linii rzęs; aplikacja wygląda zatem identycznie jak eyelinerem. A jakie to są bezpieczne składniki? Bezpieczne składniki to takie, które nie powodują podrażnień, dbają o skórę wokół oczu i, co najważniejsze, poprawiają kondycję, wydłużają i wzmacniają rzęsy.